Dyktatura PSOletariatu

  1. Ustrojem panującym na blogu jest dyktatura psoletariatu, a jej organem wykonawczym jest Bobik.
  2. Dobór tematów i osób na blogu jest nielimitowany, za wyjątkiem wyjątków zawartych w poniższych punktach.
  3. Odwiedzający blog zobowiązani są do wniesienia kapitału własnego w postaci życzliwości i zrozumienia dla współblogowiczów oraz poczucia humoru – zarówno w sytuacjach skrajnych, jak i w banalnych.
  4. Blogowicze nieprzestrzegający netykiety, trolle, wredoty, oszołomy i podżegacze* będą bezlitośnie banowani. Zaliczenie do którejś z w/w kategorii odbywa się na podstawie decyzji Bobika, kierującego się sądami Gości i własnym zdrowym rozsądkiem.
  5. Cenzura prewencyjna nie istnieje, ale komentarze, które Bobik uzna za niedopuszczalne mogą ulec skasowaniu w dowolnym momencie. W szczególności dotyczy to komentarzy rasistowskich, antysemickich, homofobicznych i w ogóle pogardliwie lub dyskryminująco traktujących mniejszości.
  6. Nieszkodliwe zaczepki, drobne a dowcipne złośliwostki, tudzież ostre, ale nie obrażające nikogo polemiki są solą blogu i jako takie podlegają szczególnej ochronie. Złośliwości grube, raniące i zamierzone będą skutkowały pokazaniem żółtej lub czerwonej kartki.
  7. Niezamierzone nadepnięcie innemu na odcisk należy skwitować mniej lub bardziej formalnymi przeprosinami**, zwłaszcza po zgłoszeniu dolegliwości z tytułu nadepnięcia przez nadepniętego.
    Nieprzeproszenie bądź nieprzyjęcie przeprosin i dalsze wałkowanie sprawy będzie bardzo źle widziane przez Bobika i może prowadzić do pokazania kartki!
  8. Ostateczne decyzje w kwestiach spornych należą do Bobika, który ze swojej strony zobowiązany jest do zadawania kłamu przekonaniu, że władza absolutna demoralizuje absolutnie.

* nie dot. nieuków, ulepszaczy i garkotłuków
** począwszy od „sorry, nie chciałem/-am”, do padania na kolana i posypywania głowy popiołem